Zrychlujeme růst dobře našlápnutých firem
a pomáháme jim uspět na trhu.

Frontman pomáhá firmám růst rychleji, říká Martin Luňák, partner GFF

Frontman je důležitou součástí investiční skupiny GFF. GFF Group je soukromá investiční skupina typu private equity, která investuje kapitál do neveřejných podniků a usiluje o maximalizaci zisku a zhodnocení svých investic.

Naší filozofií je kromě poskytování investičního kapitálu naše vlastní aktivní zapojení do řídících a obchodních procesů firem, v nichž máme podíl. Nejčastěji pomáháme firmám s marketingem, obchodem a HR,“ vysvětluje Martin Luňák, partner GFF. 

Vzhledem k tomu, že se GFF od prvopočátku zaměřuje na investice do podniků menší a střední velikosti, bylo pro skupinu důležité mít ve svém středu firmu, která bude soustřeďovat marketingové a obchodní know how celé skupiny. V lednu 2019 proto GFF převzala organizaci Frontman. Jejím úkolem se stalo pomáhat firmám ve skupině s marketingem a obchodem.

Role obchodu a marketingu jsou dnes klíčové pro úspěch a udržitelnost každé firmy. Frontman se primárně zaměřuje na tvorbu optimální marketingové strategie. Ta zahrnuje efektivní využití stávajících zdrojů, získávání nových zákazníků, nalezení nových trhů a rozšíření odbytu, nalezení nových synergických efektů, budování značky, propagaci produktů a služeb a maximalizaci tržeb

Tým Frontman se skládá z více než 100 ostřílených profesionálů, kteří mají bohaté zkušenosti s marketingovými strategiemi. Zároveň má firma ve svých řadách také specialisty, kteří se vyznají v účetnictví, IT technologiích, personalistice a mají přehled v legislativě. To vše jsou důležité oblasti, které limitují řadu malých a středních firem v jejich růstu, přestože mají jedinečný produkt.

„Struktura firmy je postavena tak, aby Frontman mohl posílit byznys klientů přesně tam, kde budou potřebovat,“ říká Martin Luňák z GFF. „Ve Frontmanovi získávají malé a střední firmy kvalitního a zkušeného partnera, který jim umožňuje rychle a dynamicky růst, aniž by se musely zatěžovat legislativou, administrativou a dalšími nudnými věcmi, které jsou také součástí podnikání. Při uzavírání nových partnerství bývá Frontman často rozhodujícím prvkem na vahách, proč naši partneři spojují své síly s GFF,“ uzavírá Martin Luňák z GFF.

Frontman v číslech:

Založení společnosti v roce 2017
Rozjeli jsme od nuly desítky projektů, které mají úspěch i na zahraničním trhu
Od roku 2019 jsme se personálně rozrostli téměř o 500 %